Sampras pobijedio Agassija (6/9/01) - 2001-09-06

Pete Sampras je polufinalist Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Država u tenisu nakon pobjede nad svojim najvećim rivalom Andre Agassijem. Rezultat 3:1, ali sva su četiri seta okončana u tiebreaku, što znači da je riječ o dvojici, po kvalitetu, potpuno izjednačenih tenisača. Svi njihov susret nazivaju finale prije finala, a tri i pol sata igranja oduševilo je gledatelja, ali mnogima pokidalo i živce.

Samprasov protivnik u polufinalu bit će Marat Safin, branitelj prošlogodišnjeg naslova prvaka, koji je, u svom četvrtfinalnom meču, imao solidan trening protiv Argentinca Mariana Zabalete.

U muškoj je konkurenciji odigran još meč izmedju Tommya Haasa i Lleytona Hewitta, koji je bio prekinut zbog kiše. Prije kiše Haas je dominirao igrao i dobio je prvi set. No, nakon kiše mladi Australac Hewitt je igrao kao preporodjen, dobio je ostala tri seta i tako ušao medju osam najbolji. Njegov sljedeći protivnik je najveća nada američkog tenisa Andy Roddick.

Kod žena, Jennifer Capriati je zaigrala punom snagom, mnogi kažu po prvi put na ovom turniru, protiv Amelie Mauresmo. Na kraju laka pobjeda za pobjednicu Australian Opena i Roland Garrosa. Capriati će u polufinalu igrati protiv Venus Williams, koja je ove godine osvojila Wimbledon. Njezina mladja sestra Serena u polufinalu će igrati protiv Martine Hingis. Venus Williams je u četvrtfinalu svladala mladu i vrlo snažnu Belgijanku Kim Clijsters s 2:0.

Uglavnom, žensko polufinale može donijeti dvostruku pobjedu, tako bi se sestre našle u finalu, što bi zaista bio kuriozitet. Zlobnici kažu da njihov otac i trener, Richard Williams, već kalkulira s tim kojoj će od kćerki reći da izgubi. Mnogi tipuju da bi Venus trebala izgubiti, jer ima ove godine već osvojen jedan Grand Slam.