Ljubičić ispao iz US Opena

Drugi nositelj na posljednjem Grand Slamu sezone, Otvorenom prvenstvu Sjedinjenih Država, Rafael Nadal plasirao se u četvrto kolo pobijedivši Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu sa 7-6, 6-2, 6-1. Njegov slijedeći protivnik bit će njegov 15-to rangirani sunarodnjak David Ferrer, kojemu je trebalo pet setova da porazi Argentinca Davida Nalbandiana.

U drugom nedjeljnom petosetnom maratonu, Argentinac Juan Ignacio Chela, rangiran na 20. mjesto, porazio je Ivana Ljubičića, 12. nositelja turnira. U prvom setu, Ljubičić je izgubio dva svoja servisa, a samo jednom je oteo Cheli njegov servis, te je set završio sa 6-4 za Chelu. U drugom, u tie-breaku, Ljubičić je izjednačio. Treći set je odigrao odlično i dobio ga s 6-2. U četvrtom setu, Ljubičić je igrao znatno slabije, te je Chela dobio za redom osam gemova u tom i u petom setu, u kojemu je poveo s 5-0. Ljubičić je s dva breaka smanjio na 5-3, ali je na svom servisu izgubio sa 6-3. Tijekom 3 sata i 44 minute igre, Ljubičić je ubilježio čak 25 aseva, ali i 64 neprisiljene greške.

Lakši je meč odigrao Argentinac Juan Monaco, koji je u tri seta porazio svog sunarodnjaka Agustina Callerija.

U konkurenciji tenisačica, Serena Williams se plasirala u četvrtfinale relativno lakom pobjedom nad 10-to rangiranom Marion Bartoli, finalisticom ovogodišnjeg Wimbledona. Nakon mlađe sestre Williams, pobjedu je postigla i starija. 12-to rangirana Venus pobijedila je petu nositeljicu Anu Ivanović iz Srbije.