Bucksi bolji od Pistonsa, Kukoč devet poena

U posljednjem kolu NBA lige, na rasporedu je bilo devet susreta od kojih izdvajamo tri. U Milwaukeeju, domaći su Bucksi porazili gostujuće Detroit Pistonse s 113-93. Vodeći strijelci Milwaukeeja – Michael Redd i Bobby Simmons podijelili su prvo mjesto s 19 postignutih koševa. Toni Kukoč zaigrao je 16 minuta te postigao 9 koševa uz koje je ostvario i po tri asistencije i tri skoka.

Utah Jazz su izgubili od sastava San Antonio Spursa sa 115-82. Manu Ginobili ubacio je 18 koševa, dok su na drugom mjestu po broju ubačaja završili Barry i Duncan. Kod poražene Utah-e najbolji strijelac Deron Williams je također postigao 18 koševa. Odlukom trenera, svoju minutažu za Jazz-ere nije dobio Gordan Giriček.

U Orlandu pobjednik susreta Chicago Bullsa i Orlando Magica odlučen je tek nakon produžetka. Gostujući Bullsi odigrali su bolje i pobijedili s 116-112. Najistaknutiji pojedinci Bullsa bili su Kirk Hinrich s 26 koševa i deset asistencija, te Andres Nocioni koji je ubacio 24 koša. Kod Magica, Hedo Turkoglu imao je 32 pogotka. Na kraju recimo i to da je ovo bila peta uzastopna pobjeda Bullsa