Federer opet bolji od Ljubičića

U finalu teniskog turnira u Miamiu Švicarac Roger Federer je još jednom pokazao da je preveliki zalogaj za Ivana Ljubičića. Sva tri seta Federer je dobio u tie-breaku koje je osvojio nakon što je zaostajao za Ljubičićem. Federer je to 48. uzastopna pobjeda na terenima u Sjedinjenim Državama. Drugim riječima, švicarski tenisač ne zna za poraz u Sjedijenim Državama od kolovoza 2004. godine. U ovoj godini 28-am puta je pobjeđivao, a zabilježio je samo jedan poraz – od Španjolca Rafaela Nadala na turniru u Dubaiu.

Iz NBA lige, New Jersey Netsi su još jednom briljirali, ovaj put protiv Miami Heata. Predvođeni Vinceom Carterom koji je postigao 43 poena, Netsi su zabilježili 12-tu uzastopnu pobjedu čime su došli nadomak osvajanja titule pobjednika u Atlanskoj skupini. Za tu titulu, četvrtu u pet godina, potrebna im je još jedna pobjeda ili pak poraz Philadelphie u sljedećem krugu. Za Netse je igrao I Zoran Planinić, ali za pet minuta nije postigao niti jedan koš.

Kobe Bryant je odigrao još jednu izvanrednu partiju. Njegova 43 poena bila su i više nego dovoljna za uvjerljivu pobjedu nad Houston Rocketsima od 104 – 88. To je Bryantu 23-ća utakmica ove sezone u kojoj je postigao više od 40 poena čime je izjednačio klupski rekord Elgina Baylora iz sezone 1962-63. A najuvjerljivija ekipa ove sezone, Detroit Pistonsi svladali su Phoenix Sunse 109-102. Prvo ime ekipe iz Detroita, ali i utakmice bio je Chauncey Billups s 35 poena od kojih je čak 28 postigao u drugom poluvremenu. Na kraju prvog, Sunsi su imali prednost od 17 poena razlike.