Linkovi

Federer ponovno nesavladiva prepreka za Ljubičića

Prvi igrač svijeta Roger Federer opet se pokazao preteškim za Ivana Ljubičića. U četvrtfinalu turnira Pacific Life Open, u Indian Wellsu, u Kaliforniji, on je porazio Ljubičića sa 6-2, 6-3. Ljubičić – šesti nositelj turnira – bio je jedan od samo dvojice igrača na turniru koji su došli do četvrtfinala bez izgubljenog seta. No, Federeru je ipak trebalo samo 66 minuta za pobjedu. U polufinalu, on će igrati protiv ili Paradorna Srichaphana ili Jarkka Nieminena, čiji je meč tek počeo.

Kod tenisačica, četvrta nositeljica Elena Dementijeva je, nakon izgubljenog prvog seta, porazila u tri seta Anu Ivanović iz Srbije i Crne Gore. Slijedeća protivnica Dementijeve bit će pobjednica susreta između Justine Henin-Hardenne i Gisele Dulko.

U sinoćnjem kolu NBA, Miami Heat je nadoknadio 25 koševa razlike i porazio Boston Celtics sa 107 prema 104. Dwayne Wade – koji je u prvih 20 minuta igre ubacio samo jedan koš – završio je utakmicu s 30 ubačaja, dok je Shaquille O'Neal imao 26 pogodaka i 11 skokova. U redovima Bostona, najbolji igrač bio je Paul Pierce s 34 ubačaja, 4 skoka i 8 asistencija.