Linkovi

Karlović u trećem krugu Las Vegasa

Prvi nositelj turnira u Las Vegasu, Australac Lleyton Hewitt plasirao se u treće kolo pobjedom na Čehom Janom Hernychom s 2-0. 25 godišnjem Hewittu koji je osvojio turnir 2000. i 2003. kada se umjesto Vegasa održavao u Scottsdalu, u Arizoni, protivnik će u trećem kolu biti njemački tenisač Phillip Kohlschreiber koji je porazio Francuza Juliana Benneteaua s 2-0.

Od ostalih tenisača prolaz su ostvarili treći nositelj Tommy Robredo iz Španjolske koji je svladao Amerikanca Mardya Fisha s 2-0. Tommy Robredo bit će slijedeći protivnik Ivi Karloviću koji je u tri seta pobijedio švedskog veterana Jonasa Bjorkmana s 2-1.

A nakon tenisa evo i nekoliko vijesti iz nogometa. Srijeda je bila dan ispunjen međunarodnim prijateljskim susretima i brojnim iznenađenjima. Italija je s visokih 4-1 pobijedila reprezentaciju Njemačke na čijem je čelu bivši reprezentativac Jurgen Klinsman koji je nakon ovog poraza pod sve većim pritiskom njemačke javnosti uoči Svjetskog nogometnog prvenstva što će se ovo ljeto održavati u Njemačkoj. Osim Njemačke poraz su doživjela još dva bivša svjetska prvaka. Francuska, prvak iz 1998. poražena je na domaćem terenu od gostujuće Slovačke s 2-1.

Dvostruki prvak Argentina doživjela je poraz u posljednjoj minuti susreta protiv Hrvatske. Gol je postigao Dario Šimić i time ostvario pobjedu Hrvatske rezultatom 3-2. Od ostalih susreta izdvajamo utakmicu Engleske i Urugvaja u kojoj su Englezi slavili s 2-1. Sjedinjene Države su usred snježne oluje pobijedili Poljsku s minimalnih 1-0, dok je Portugal svladao Saudijsku Arabiju s 3-0. Srbija i Crna Gora – Tunis 1-0, Irska – Švedska 3-0, Češka – Turska 2-2.