Washington Wizards nastavljaju niz pobjeda - najnovija žrtva: San Antonio Spurs

Sinoć u Washingtonu, Gilbert Arenas nije mogao promašiti, a Tim Duncan – pogoditi koš! Govorimo, naravno, o utakmici NBA između domaćih Wizardsa i San Antonio Spursa. U pobjedi Wizardsa sa 110 prema 95 Arenas je sudjelovao sa 43 pogotka. Duncan – trostruki najbolji igrač finala NBA – u jednom dijelu utakmice je imao čak 15 promašaja za redom, Na koncu je ubilježio ukupno 11 pogodaka, uz 14 skokova.

Spurse su održavali Manu Ginobili – s ukupno 28 koševa – i Tony Parker s 23, te je ishod utakmice bio riješen tek u posljednjoj četvrtini. Na strani Wizardsa, Antawn Jamison je ubacio 19 koševa, uz 8 skokova, a rezerva Caron Butler 15 pogodaka, od kojih je 6 uzastopnih Wizardsima pomoglo da na početku 4. četvrtine steknu prednost. Po prvi puta od 1989. godine, Wizardsi imaju ovako uspješan početak sezone – 5 pobjeda i jedan poraz.

Evo i ostalih rezultata sinoćnjeg kola: Memphis Grizzlies su u gostima u Atlanti izborili pobjedu s jednim košem razlike: 85 prema 84. Bobcats iz Charlottea u Miamiju nisu imali puno izgleda na uspjeh: 108 prema 99 za Heat. Od gostujući ekipa, Dallas Mavericks su sa 109 prema 103 pobijedili New Orleans Hornetse, a Houston Rockets sa 99 prema 91 New Jersey Netse. Zoran Planinić je postigao 5 koševa, uz dva skoka, u 12 minuta.

Utah Jazz je izgubio u gostima u Chicagu sa 98 prema 103. Najbolji strijelac kod Jazzera bio je Mahmut Okur s 33 koša, uz 17 skokova i 4 asistencije. Gordan Giriček je igrao 31 minutu, ubacio 14 koševa, uz 2 skoka i 4 asistencije. U redovima Bullsa, 'šesti' igrač Luol Deng bio je najefikasniji s 21 pogotkom, uz 3 skoka i 1 asistenciju, Kirk Hirich je imao 19 ubačaja, a Andres Nocioni 15.

Iz tenisa – današnje finale WTA turnira u Los Angelesu proteći će u znaku Francuskinja. Mary Pierce se ogleda protiv Amelie Mauresmo. Pierce je porazila Lindsay Davenport sa 7-6, 7-6, a Mauresmo Mariju Sharapovu sa 7-6, 6-3. U njihovih dosadašnjih sedam međusobnih susreta, Mauresmo je pobijedila 4, a Pierce 3 puta. Pobjednica turnira odnosi nagradu od milijun dolara.