Ljubičić pobjednik Beča

Nakon trijumfa u Metzu hrvatski tenisač Ivan Ljubičić pobjedio je i na ATP turniru u Beču. Ljubičić je u tri seta nadigrao Španjolca Juana Carlosa Ferrera, 6:2, 6:4 i 7:6. Ovo je Ljubičiću treća turnirska pobjeda. Prvu je ostvario u Lyonu 2001. godine, a sada je evo dva puta trijumfirao u svega tjedan dana.

Formula 1. Španjolski vozač Fernando Alonso startao je Veliku nagradu Kine s prve pozicije i pobjedio čime je osvojio titulu ovogodišnjeg pobjednika. Na drugom mjestu bio je Finac Kimi Raikkonen na McLarenu, a trećeplasirani je bio Nijemac Ralph Schumacher na Toyoti. Četvorica vozača nisu okončala utrku uključujući i sedmerostrukog prvaka Michaela Schumachera na Ferrariju koji je ovu, za njega razočaravajuću sezonu, okončao na trećem mjestu. U konkurenciji konstruktora pobjedio je Renault, drugo mjesto pripalo je McLarenu, a treći je Ferrari.

U NBA ligi nastavljaju se utakmice predsezone. New Jersey Netsi Zorana Planinića poraženi su od New York Knicksa 93-84. Hrvatski reprezentativac proveo je na parketu 12 minuta, a za to vrijeme postigao je dva poena uz jedan skok i uhvaćenu loptu. Milwaukee Bucksi su bili bolji od Clevelanda 91-89. Toni Kukoč je igrao 17 minuta, a ostvario je učinak od četiri poena, tri skoka, tri asistencije i jedne blokade. Australac hrvatskogpodrijetla, Andrew Bogut za 24 minute postigao je deset poena uz tri skoka i jednu asistenciju.

Od drugih rezultata recimo da je aktualni prvak, San Antonio poražen od Houstona 95-87, Chicago Bullsi su nadigrali Boston Celticse 116 – 97 dok je Memphis bio bolji od Washingtona 104 – 79.