U.S.Open: Ispao i Ljubičić

Najnoviji rezultati Otovrenog prvenstva Sjedinjenih Država u tenisu: Dvostruki pobjednik ovog nadmetanja, Andre Agassi nastavio je niz pobjeda. Jučer je bio bolji od 19-godišnjeg Čeha Thomas Berdych. 35-godišnji Agassi, izgubio je prvi set, ali je dobio ostala tri: 3-6, 6-1, 6-4, 7-6.

Jedno od najvećih iznenađenja priredio je Amerikanac James Blake svladavši drugog nositelja i ovogodišnjeg pobjednika Otvorenog prvenstva Francuske, Španjolca Rafaela Nadala. Ovo je prvi put da se Blake, koji je inače 49-ti igrač svijeta, plasirao u četvrto kolo ovog turnira.

Što se hrvatskih tenisača tiče, francuski tinejđer Richard Gasqu porazio je hrvatskog tenisača Ivana Ljubičića u meču koji je trajao pet setova. Kod tenisačica recimo da se Belgijanka Justine Henin-Hardenne bez problema plasirala u treće kolo nadmetanja svladavši u dva seta južnokorejsku tenisačicu Cho Yoon-jeong.