Linkovi

Tour de France: Armstrong u vodstvu nakon planinske etape

Na Tour de Franceu, šestostruki uzastopni prvak Lance Armstrong lako je ugasio sve sumnje u svoju spremnost da osvoji još jedan naslov prvaka, dokazavši svoju snagu u planinskoj dionici u Alpama između Grenoblea i Courchevela.

Armstrong je zauzeo drugo mjesto u ovoj teškoj etapi dugoj 181 kilometar, zaostavši za Španjolcem Alejandrom Valverdeom, dok se na treće mjesto plasirao Danac Michael Rasmussen. Armstrong je ipak prvi u ukupnom poretku, u kojem vodi pred Rasmussenom s 38 sekundi prednosti.

U etapi od Grenoblea do Courchevela, biciklisti su naišli i na svoje prve prosvjede na Tour de Franceu: start u Grenobleu morao je biti odgođen zbog prosvjeda poljoprivrednika protiv povratka vukova u Alpe.

Na ženskom teniskom turniru u talijanskoj Modeni, vrijednom 170 tisuća eura, šesta nositeljica Jelena Kostanić pobijedila je u prvom krugu Čehinju Katrinu Bohmovu. Sanda Mamić također se plasirala u drugo kolo lakom pobjedom nad Emanuele Gagliardi. Dalje su prošle i Ruskinja Ekaterian Bičkova, te talijanske Francesa Schiavone i Flavia Pennetta.