Linkovi

Još jedno finale za Davenport

Prva igračica svijeta Amerikanka Lindsay Davenport igrat će danas, u finalu turnira koji se igra u Amelia Islandu, na Floridi, protiv Talijanke Silvie Farine. U polufinalnom susretu Davenport je nadigrala sedmu nositeljicu, Ruskinju Nadiu Petrovu, sa 6-0 i 6-3 za svega 48 minuta igre.

Farina Elia, 12. nositeljica, svladala je Francuskinju Virginie Razzano sa 6-1 i 6-3. Današnji nastup Davenport bit će njeno peto finale u šest ovogodišnjih nastupa. Kod tenisača, Španjolac David Ferrer pobjedio je u dva meča u jednom danu plasiravši se tako u finale turnira Valencia Open. Ferrer je najprije svladao Davida Ferrera, a potom je izbacio i zemljaka Alberta Costu. Njegov sljedeći protivnik bit će Rus Igor Andreev.

Izgleda da se Vince Carter namjerio uvesti svoje New Jersey Netse u završnicu doigravanja NBA lige. Sinoć je sam razbio Boston Celticse s 45 poena, sedam skokova i tri asistencije. Zoran Planinić proveo je 19 minuta na parketu te postigao sedam koševa.

Philadelphia i Washington odigrali su veoma neizvjesnu utakmicu u kojoj su se obje ekipe izmjenjivale u vodstvu. Dvije minute prije kraja Philadelphia se odlijepila na pet koševa prednosti, potom na sedam i utakmica je praktično bila riješena. Na kraju pobjeda Philadelphie od 112 – 106. Kod Wizardsa se istaknuo Gilbert Arenas s 44 poena, a valja naglasiti da su 76ersi bili lišeni usluga dvojice ponajboljih igrača, Alena Iversona i Chrisa Webbera. Timberwolvesi su doživjeli još jedan poraz, ovaj put od Atlanta Hawksa 105-98.