Key Biscayne: i Ljubičić i Ančić poraženi

Na Masters turniru Nasdaq-100 u Key Biscayneu, oba hrvatska tenisača oprostila su se od daljnjih natjecanja. Mario Ančić je protiv Rogera Federera dobio drugi set, ali ne prvi niti treći. U četvrtfinale tako sa 6-3, 4-6 i 6-4 ide prvi igrač svijeta, kojemu je slijedeći protivnik Tim Henman.

Ivan Ljubičić je igrao protiv Španjolca Rafaela Nadala i – baš kao i Ančić – uspio u drugom, ali u ostala dva seta ne. Rezultat: 6-4, 6-7, 6-3 za Nadala čiji je slijedeći protivnik Thomas Johansson, koji je eliminirao Jiržija Novaka.

Od ostalih mečeva, Andre Agassi je pobijedio Gastona Gaudija, a u četvrtfinalu igra protiv Taylora Denta, koji je porazio Floriana Mayera. David Ferrer je eliminirao svog sunarodnjaka Juana Carlosa Ferrera, te se u četvrtfinalu ogleda protiv Dominika Hrbatyja.

Kod tenisačica, Marija Šarapova se naradila za plasman u polufinale. Protiv Justine Henin-Hardenne su joj trebala tri teška seta, a slijedeća jo je protivnica Venus Williams, koja je u dva seta pobijedila svoju sestru Serenu.

U NBA, Los Angeles Clippersi u gostima u Clevelandu nisu uspjeli postići bolje od poraza sa deset koševa razlike. LeBron James se pokazao glavnom preprekom za povoljniji rezultata Clippersa. U Miamiju, uvjerljiva pobjeda Heata nad gostujućim torontom sa 103 prema 91. Najuspješniji strijelac Shaquille O'Neal s 28 ubačaja. U Memfisu, gosti iz Seattlea su bili uspješniji, dok u Los Angelesu, New York Knicksi još okušavaju sreću protiv Lakersa.