Ljubičić u trećem kolu turnira Nasdaq-100

Na Masters turniru Nasdaq-100 u Key Biscayneu, Ivan Ljubičić je ostvario svoju ovogodišnju 25. pobjedu. Ovog puta, poražen je bio Alberto Martin s glatkih 6-3, 6-3. Ljubičićev protivnik u trećem kolu bit će Amerikanac Vince Spadea.

Branitelj naslova Andy Roddick povukao se iz daljnjih natjecanja zbog ozljede zgloba šake. On je odustao tijekom meča protiv Španjolca Fernanda Verdasca u kojemu je prvi set pripao Verdascu. Carlos Moya je pobijedio Jamesa Blake, nakon što je Ameirkanac osvojio prvi set. Njegov je slijedeći protivnik Thomas Johansson, koji je u dva seta eliminirao Grega Rusedskog. Tommy Robredo je porazio Jonasa Bjorkmana, a u slijedećem se kolu ogleda protiv Jiržija Novaka, koji je eliminirao Kevina Kima.

Kod tenisačica, Venus Williams se plasirala u treće kolo pobjedom nad Annom-Lenom Groenefeld, dok je Ruskinja Vera Zvoraneva izgubila od Španjolke Nurije Llagostere Vives. Dalje se plasirala i Elena Lihovceva, pobijedivši Denisu Hladkovu.