Par Ančić-Ljubičić izgubio u Indian Wellsu

Na turniru u Indian Wellsu, gdje se od hrvatskih tenisača bori još samo Ivan Ljubičić, Andy Roddick je pobijedio Čeha Jiržija Novaka i plasirao se u četvrto kolo. Pobjede su ubilježili i Tim Henman protiv Juergena Melzera, Tommy Robredo protiv Thomasa Enquista, David Nalbadian protiv Jonasa Bjorkmana, te Fernando Gonzales protiv Jamesa Blakea. Dođe li do četvrtog kola, Ljubičić bi mogao ponovno zaigrati protiv Rogera Federera. Prvi igrač svijeta je u drugom kolu glatko svladao Mardya Fisha u dva seta sa 6-3, 6-3.

U igri parova, Ivan Ljubičić i Mario Ančić izgubili su od Daniela Nestora i Marka Knowlesa u dva seta.

Kod tenisačica, prva nositeljica Lindsay Davenport plasirala se u četvrto kolo pobijedivši Meghann Shaughnessy. Marija Šarapova je eliminirala Dinaru Safinu, a Nadja Petrova Lisu Raymond. Mary Pierce je pobijedila 15-godišnju Čehinju Nicole Vaidisovu, koja je u drugom kolu eliminirala Karolinu Šprem.

U NBA, za Miami Heat je osiguravanje prvog mjesta uoči play-offa postalo tek nešto malo više od formalnosti: u devetoj uzastopnoj pobjedi pobijedili su Milwaukee Bucks s 39 pogodaka razlike, 110 prema 71. Dwayne Wade je ubacio 29, a Shaquille O'Neal 21 koš, uz 15 pogodaka Damona Jonesa. Kod Bucksa, Michael Redd je ubacio 14 koševa, a Tony Kukoč je igrao 8 minuta i postigao 3 ubačaja.

U Washingtonu, domaći Wizardsi su pobijedili Los Angelese Lakerse sa 95 prema 81. Larry Hughes je postigao 21 ubačaj, uz 12 skokova i 7 asistencija. Isti broj koševa ubacio je i Gilbert Arenas. Pobjeda bi, međutim, mogla biti vrlo skupa: Antawn Jamison bi mogao biti dugo izvan igre zbog tendinitisa. Taj All-Star krilni igrač značajni je element renesanse washingtonskog kluba. Kobe Bryant je ubacio 18 pogodaka, a najbolji strijelac gostiju bio je Caron Butler s 20 ubačaja i 11 skokova.