Njemačka pobjedila Rusiju 7-1 - 2003-10-03

Njemačka i Kanada su nakon sinoćnjih utakmica takodjer ušle u polufinale Svjetskog prvenstva u ženskom nogometu koje se održava u Sjedinjenim Državama.

Očekivalo se da će njemice dominirati nad ruskinjama, ali je rezultat od 7-1, ipak, iznenadjenje. Martina Muller je u 25 minuti dala jedini gol u prvom poluvremenu, ali su kasnije njemačke nogometašice u pet minuta postigle 3 gola i na kraju je u mreži ruskinja bilo sedam lopti.

Reprezentativke Njemačke se u nedjelju u polufinalu susreću sa reprezentacijom Sjedinjenih Država.

U drugom polufinalnom susretu igraju Kanada, koja je sinoć sa 1-0 pobjedila Kinu, i već ranije plasirana Švedska.

Finale Svjetskog prvenstva u ženskom nogometu se igra 12 oktobra u Carsonu u Kaliforniji.